Македонија | сабота, 22 септември 2012 | 10:45 | 0
 • A A A
 • Еден од последните топли викенди

  Следете не на:

  sonceee

  Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив првец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 19 до 26 степени. Во Скопје слично време, со утринска температура до четири, а дневната до 24 степени. Во наредните денови времето ќе биде стабилно и суво со постепен пораст на дневната температура.

  Нема коментари.

  Коментирај