Економија | сабота, 16 февруари 2013 | 15:23 | 109
 • A A A
 • Ван Хол бара работници за фабриката во Бунарџик

  Следете не на:

  oglas1

  Белгиската компанија “Ван Хол“ во весникот Дневник објави оглас за вработување, иако само пред неколку месеци ги удрија темелите на фабриката во Бунарџик.

  Според огласот ќе им бидат потребни многу работници со различни квалификации, знаења и вештини, од лимари, столари, електричари, заварувачи до администратори за логистика и царина, техничари за проверка на квалитет, одржување, управување, координатори и ИТ специјалисти.

  Со овој оглас значи дека фирмата наскоро ќе стартува со производство на автобуси за американскиот пазар, а се очекува извозот да надмине и сто милиони евра. Ова, во комбинација со големите вработувања, уште еднаш докажува дека македонската Влада работи со полна пареа во полза на народот. Иако некои ги критикуваа, владиното родшоу во Белгија е полн погодок кој се повеќе се докажува на дело.

  “Ван Хол“ е компанија со 60-годишна традиција и над четири илјади вработени. Со фабриката во Бунарџик оваа компанија уште еднаш се потврдува како една од водечките во светот за производство на автобуси од врвен квалитет за меѓународните пазари.

  Кој се’ може да се пријави?

  Минимум услов за сите позиции е завршено средно образование, по можност техничка насока и соодветно работно искуство во производство.

  За некои позиции е потребно и познавање на англиски јазик. За позицијата координатор за безбедност и здравје при работа потребна е завршено високо образование на некој технички факултет и соодветно работно искуство од областа.

  Предност ќе имаат кандидатите со лиценца.

  Важно е при испраќањето на CV кандидатот да назначи во насловот на пораката за која позиција аплицира.

  Еден кандидат може да аплицира и за повеќе позиции.

  Селектираните кандидати потоа ќе бидат повикани на интервју.

  Апликациите треба да се испратат на имејл адресата jobs.mk@vanhool.be

   

   

  109 Responses to “Ван Хол бара работници за фабриката во Бунарџик”

  1. недела, 3 ноември 2013 at 10:29 #

   kave bravar so 23 g. iskustvo ima raboteno blagoja davkov skopje tel.075 534 308 blagodaram

   • todorce janevski
    петок, 22 ноември 2013 at 22:13 #

    rabotno iskustvo so 13 g. kako stolar vo skopje tose janevski od veles tel.071370832 blagodaram.

   • петок, 22 ноември 2013 at 22:27 #

    rabotno iskustvo 13 g. kako stolar vo skopje .tose janevski tel.071370832 od veles

    • сабота, 21 јуни 2014 at 20:15 #

     todorcejanevski od veles baram rabota vo vanhol kao stolar 13 g iskustvo mob 078371832

  2. Emini Menderez
   понеделник, 18 ноември 2013 at 19:54 #

   jas Emini Menderez roden 1969 vo Skopje mbbr : 071 597 314 , baram rabota vo vashata firma kako varioc i avto limar , porano sum rabotil vo Germanija okolu 12 godini vo avto servis Biskin i vo fabrrikata KHD vo Kelln . Sega sum momentalno tuka ako vi trebam mozhe da mi se javite ili da mi pishite . Vi se blagodarame od napred za odgovor .

   • Slavica
    вторник, 2 септември 2014 at 19:51 #

    Јас Славица Јовановска родена 03.01.1975 во Велес : 070/263-306, барам работа во вашата фирма како оператор.Работно искуство во Дрекстермајер како оператор, Сеуште сум вработена во Дрекстермајер-Кавадарци, Ви благодарам у напред доколку би ме контактирале за работа во вашата фирма. Ви благодарам

  3. среда, 27 ноември 2013 at 17:23 #

   Jas Zoran Mrckovic roden 1975 god od skopje baram rabota vo vasata firma kako varioc so argon na oboeni metali (aluminium , bronsa proxrom) i varioc isto taka i so CO2 aparat so rabotno iskustvo isto taka imam raboteno kako avto limar i imam raboteno kako sofer na kamion avtobus so site vozacki katagorii b,c,d i e . Ve molam ako vi trebam moze da me pobarate na mob br 078 256 457 ili da mi pisete vi se zablagodaruvam unapred

  4. недела, 8 декември 2013 at 19:39 #

   jas daniel velickovski od s.Dejadrovci ilinden skopije baram rabota vo vasata firma kako elektromehanicar

  5. недела, 8 декември 2013 at 19:59 #

   jas daniel velickovski od s.dejadrovci.ilinden.skopije roden 17.02.1994 god baram rabota za elektro tehnicar energeticar i elektromehanicar so 3i4 stepen imam sega brzo zavrseno sredno obrazovanije i spremen sum da rabotam imam i vozacka dozvola od b kategorija nemam rabotno iskustvo imam dobra praksa vo skoloto i mozam da rabotam i dr raboti sto gi raboti sekoj .Ve molam ako vi trebaat rabotnici mozete da me pobarate na 078-934- 530 .

  6. понеделник, 23 декември 2013 at 22:38 #

   baram rabota jas licno hajdar stavileci.broj na mobilen.076977381.kako zavaruvac elektricno i argonsko zavaruvanje.ve molime ako ima mesto barajteme na ovoj broj tel.pod hitno.

  7. Toni Gjurchinovski
   понеделник, 17 февруари 2014 at 15:25 #

   Baram rabota za avtomehanicar so iskustvo,mobilen -078-949262.Toni Gjurhinovski

  8. Cvetkovski Goran
   понеделник, 24 февруари 2014 at 21:46 #

   Rabotno iskustvo Auto-Geno barenje CO2 i elektricno varenje. Raboteno vo Crna Gora -Bravarija (barioc), Iskra. Tel 071-510-997. Cvetkovski Goran

  9. BEKIM SHERIFI
   четврток, 27 февруари 2014 at 20:58 #

   Jasum bekim sherifi roden vo 27.07.1996 sakam rabota kako mehanicar sum zemell zanat 5 godini sega baram rabota ako vi interesira javite vo ojoj broj 070 984 727 jasum ot Kumanovo vemollam ako vi treba javite i ve blagodoram

  10. Van Hool Manager
   четврток, 6 март 2014 at 15:04 #

   Почитувани,

   Сите што се пријавивте ќе бидете примени во петок 07.03.2013 во 12h на разговор. Донесете документација со Вас, поради можност за итно примање на работа.

   Поздрав

   • недела, 16 март 2014 at 18:21 #

    dali seuste vazi oglasot jas sum MIRCE OD KUMANOVO roden sum na 11:04:1983 mehanicar so sredno zavrseo uciliste za mehanicar vo australija imam rabotenovo K-MART SERVIS ZA SITE VIDOVI NA VOZILA 3 godini i vo kumanovo 4 godini imam DIPLOMA vi blagodaram ako ste vo moznost izvestete me .

   • петок, 30 јануари 2015 at 02:42 #

    Jas. Saliev cejhan so rabotno iskustvo od 12 godiini zavaruvac co2 pred se iskustvo na aftobusi na sklop predna i zadna osovina vo fas 11 oktovri sanos imam 25 godini roden sum 1989 god. Pred se ambiciozen i odgovoren vo rabotata rabotam i kako bravar odnapred vi blagodaram ako bi me kontaktirale na..076 520-194 od veles ulica kole cvetkov broj 96…

   • четврток, 26 февруари 2015 at 19:56 #

    zdravo sakav da prasam dali vazi ova uste ako vazi dami kazete znam da zavaruvam so co2 i argon i limarija znam i mekanika se razberam po nesto blagodaram 070 537 856

  11. недела, 16 март 2014 at 18:37 #

   moj telefonski broj za kontakt 078-238-193 mirce .

  12. mirko
   четврток, 20 март 2014 at 11:56 #

   dokolku vi treba rabotnik kako mehanicar ili istalateri na hidraulika I pnevmatika so rabtno iskustvo od 30gd imam raboteno vo FAS I Motor Kovac.pozdrav tel.078968496

  13. MARTIN APOSTOLOVSKI
   понеделник, 12 мај 2014 at 14:14 #

   jas martin apostoolovski imam raboteno kako bravar vo povekje firmi vo kumanovo vo ”ken” vo ”dis internacional”’ imam 27 godini tel : 078312017

  14. bardhil bexheti
   вторник, 13 мај 2014 at 00:36 #

   pozdrav jas bardil od tetovo 23 godini imam rabotno iaskustvo od 12 godini i baram rabota kako avto mehanicar .isto taka poznavam mnogu dobro i rabotata na karoserii.avto elektricar
   mehanicar opst monter.mislam deka mozam da gi dokazuvam moite kvaliteti. 072788559 vi blagodaram.

   • bardhil bexheti
    вторник, 13 мај 2014 at 01:15 #

    Jas Bardil bexheti isto taka zaboraviv da kazam deka imam zavrseno i sredno obrazovanie. Blagodaram.

  15. Goko Petreski
   среда, 14 мај 2014 at 19:47 #

   Jas Goko Petreski imam rabotno iskustvo kakao bravar, stolar imam 40godini, timski rabotnik. Mozete da me kontaktirate na tel: 077 857-467.

  16. Goran Dimitrovski
   понеделник, 19 мај 2014 at 01:06 #

   Jas Goran Dimitrovski roden 1994 godina, imam zavrseno sredno uciliste Elektro Mehanicar, sakam da apliciram vo vasata firma za rabotnoto mesto : Opst monter, avtolaker, zavaruvac, elektricar bidejki imam poznavanje od navedenite raboti i imam 1 godisno rabotno iskustvo za motori
   Kontakt tel: 078-224-378

  17. Trajce Anastasov
   четврток, 22 мај 2014 at 23:21 #

   Jas Trajce Anastasov roden 1963godina,imam zavrseno sredno obrazovanie po zanimanje bravar sakam da apliciram vo vasata firma za nekoe od predvidenite rabotni mesta sto gi imate,bravar ,zavaruvac
   imam rabotno iskustvo od 24godini. Kontakt tel.078/644-175 odnapred vi blagodaram

  18. zoran
   недела, 25 мај 2014 at 16:29 #

   Jas sum Zoran talevski roden sum na 29 12 1986 god vo prilep ozenet i tatko na edno dete imam rabotno iskustvo za kranista i viljuskar vo budva 8 godini ..isto poseduvam i sertifikati i licenci zarabota so ovie masini sakam da apliciram kaj vas za rabota .. vi blagodaram odnapreed za odgovorot

  19. zoran
   недела, 25 мај 2014 at 16:31 #

   Jas sum Zoran talevski roden sum na 29 12 1986 god vo prilep momentalno zivealiste vo skopje madzari ozenet i tatko na edno dete imam rabotno iskustvo za kranista i viljuskar vo budva 8 godini ..isto poseduvam i sertifikati i licenci zarabota so ovie masini sakam da apliciram kaj vas za rabota .. vi blagodaram odnapreed za odgovorot kontakt tel 078704572

  20. nenad
   недела, 25 мај 2014 at 20:48 #

   jas sum savik nenad roden 1970 bi sakal da apliciram za rabota jas sum masinobravar zavaruvac elektro i co2 so iskustvo 18 god vo lesna i teska bravarija.kontakt.tel.078 367 276 odnapred vi blagodaram.

  21. Toni
   среда, 28 мај 2014 at 13:34 #

   Jas Toni Nikolovski roden 15.03.1991 imam zavrsheno sredno uciliste:Avto limar so 3 godini i vonredno 4ta Tehnicar za paten soobrakjaj,vo gore navedenite raboti sakam da apliciram za : Instalateri na nadvozje i pod,opsti monter,zavaruvac..no ako ima i potreba za drugi raboti bi se soglasil 078 848 887 vi blagodaram odnapred .

  22. Daniel N
   среда, 28 мај 2014 at 21:54 #

   jas Daniel. N 1985 od skopje so golemo rabotno iskustvo apliciram za rabotnite mesta : opst monter, zavaruvac, avto limar, instalater na hidraulika i pnevmatika, montaza na podvozje.

  23. marjan
   среда, 28 мај 2014 at 22:13 #

   jas sum marjan roden 1985 godina imam zvrseno sredno strucno obrazovane 4 godini elektro tehnicar energeicar sakam da apliciram za rabota imam iskustvo od 10godini so pvc stolarstvo i malku imam poznavamje od bravarstvo . konatakt tel : 076448771

  24. Дејанче Миленковски
   четврток, 29 мај 2014 at 23:52 #

   Јас Дејанче Миленковски ,
   роден 19/12/1979 год. имам завршено средно школо со заслужена диплома за ЕЛЕКТРИЧАР-ЕНЕРГЕТИЧАР , имам и искуство долго годишно со електриката ,аплицирам бидејки потребна ми е работа .

  25. Дејанче Миленковски
   четврток, 29 мај 2014 at 23:54 #

   Еве го и мојот број за контакт доколку е потребен 070784152.

  26. среда, 4 јуни 2014 at 14:38 #

   Jas Ivan Serafimovski roden 1991,imam zavrseno sredno obrazovanie,sakam da apliciramvo vasata firma za rabotno mesto.Imam poznavanje od mehanicar i stolar.Imam rabotno iskustvo.
   Kontakt tel.076435678

  27. Martin Vankovski
   сабота, 7 јуни 2014 at 13:43 #

   Jas Martin Vankovski roden 18 10 1986.imam zavrseno sredno uciliste mehanicar za zemjodelski masini vo kiro burnaz vo kumanovo zaintresiran za rabota vo vasata kompanija imam iskustvo vo zavaruvanje,i limarija so 6godini vo prototip bulding kompani,am-stil,i metal master skopje kontakt telefon 078 247 712

  28. Milan Bogdanoski
   понеделник, 9 јуни 2014 at 19:21 #

   Jas Milan Bogdanoski roden 1980 god od VELES imam zavrseno elektrotehnicar za telekomunikacii vo skopje i elektromehanicar vo veles imam razni rabotni iskustva. Ve molamza rabotno mesto vo vasata visoko ceneta fabrika. mob070 799 554 odnapred vi blagodaram.

  29. Goran
   понеделник, 16 јуни 2014 at 19:33 #

   Goran Petrovski baram rabota vo vasata firma
   25 rabotno iskustvo vo trgovija
   076 211 991

  30. Mile Mojsoski
   вторник, 17 јуни 2014 at 16:31 #

   Mile Mojsoski

  31. Mile Mojsoski
   вторник, 17 јуни 2014 at 16:34 #

   Миле Мојсоски роден во Скопје 1964 година, со завршено средно еленктротехничар – Слаба струја ,работно искуство од 25 години како електро инсталатер ,монтер на разводни ормари, монтер на кабловска ТВ и интернет,и електичар на оржување.Ако ви треба ваков мајстор тел. 077-886-628

  32. mile
   вторник, 8 јули 2014 at 00:09 #

   Imam 24 godini znam deka imase oglas za magacioner i ako uste ima nekakvi sansi ve molam da me informirate imam rabotno iskostvo 4 godini magacioner fala odnapred . tel.078838495

  33. trajce
   четврток, 31 јули 2014 at 22:05 #

   baram rabota kako zavaruvac 7 godini rabotno iskustvo vo germanija tel 070723687

  34. kenan
   четврток, 21 август 2014 at 13:24 #

   baram rabota kako zavaruvac znam da rabotam so ceo2 aparat i so obicen aparat za zavaruvane rabotev vo mnoqu firmi ve molam da me barate da rabotam jas sum familijaren covek unapret vi se sablaqadaruvam tel.2651718

  35. nikola
   четврток, 21 август 2014 at 17:20 #

   Nikola Stojanovski 18 god zavrseno sredno obrazovanie ”kompjuterska tehnika i avtomatika” zainteresiran za rabota vo vasata kompanija kon. na te:l 072599102

  36. Дарко Лазаровски
   сабота, 23 август 2014 at 18:00 #

   Здраво јас сум Дарко од Велес роден 1995г. имам завршено средно стручно училиште “Електро техничар за компјутерска техника и автоматика” но имам и искуство во заварување со Mig/Mag со тоа сакам да аплицирам како заварувач…..075-727-078

  37. Olivera
   недела, 24 август 2014 at 22:50 #

   Olivera M. so zavrseno sredno ugostitelsko obrazovanie. Bi sakala da apliciram vo vasata kompanija kade se baraat zeni za cistenje i slicni pocizii. blagodaram

  38. sinisa velickovski
   понеделник, 25 август 2014 at 22:15 #

   baram rabota vo vasata firma so rabotno iskustvo monter imam polozeno b, c, e , d kategorija tel za kont 071295234

  39. zoran
   петок, 29 август 2014 at 22:19 #

   jas zoran cvetanovic staro nagoricani kumanovo baram rabota vo vasata firma rabotam zavaruvanje so trafo aparat so avtogeno so co2 so argon (inoks) so golemo rabotno iskutstvo za moji kvaliteti mozete dase uverite na lice mesto unapret vi se zafaluvam

  40. zoran
   петок, 29 август 2014 at 22:21 #

   zoran od staro nagoricani kontak telefon 078299066

  41. сабота, 30 август 2014 at 03:07 #

   Srgan Janik od Skopje,roden1969g.-vozacka dozvola za b.kategorija i rabotno iskustvo od 20godini vo firmata ,,OHIS”kako metaloglodacso s.s.s.-baram rabota vo vasata pocituvana firma kako tapetar.opsti moteri i dr.
   Se nadevam deka ke bidam viknat na razgovor i ke gi ispolnam vasite ocekuvahja.tel.071655548
   Predvreme vi BLAGODARAM

  42. сабота, 30 август 2014 at 17:27 #

   Elizabeta Todorovska rodena 1985 god rabotao ikustvo 5 dodini baram rabota vo vashata firma.
   076213066

  43. сабота, 30 август 2014 at 18:01 #

   Milena Milenkovska od kumanovo rodena 1982 imam rabotno iskustvo 5 godini vo cevlarstvo imam zavrseno sredno obrazovanie baram rabota vo vasta firma za cistenje na aftobusi ili cistacka.
   tel: 075906543

  44. сабота, 30 август 2014 at 18:20 #

   Milena Milenkovska rodena 1982 godina od kumanovo so sredno obrasovanie baram rabota vo vashata forma kako cistacka

  45. сабота, 30 август 2014 at 18:24 #

   Milena Milenkovska rodena 1982 godina od kumanovo so sredno obrasovanie baram rabota vo vashata forma kako cistacka
   tel broj 075906543

   • недела, 31 август 2014 at 14:59 #

    jas milena milenkovska imam, zavbrseno sredno prehrabeno rabotno vo cevlarstvo 5 godini rod 1982 god
    od kumanovo

  46. сабота, 30 август 2014 at 19:29 #

   Elizabeta Todorovska rodena 1985 godina od kumanovo imam iskustvo 5 godini baram rabota vo vasata firma kako cistacka
   broj tel: 076213066

  47. aleksandar milanov
   среда, 3 септември 2014 at 21:13 #

   so iskustvo kako zavaruvac 10 godini telefon 078233 967

  48. goran
   петок, 5 септември 2014 at 10:34 #

   roden sum 1971 god.so rabotno iskustvo 20 god kako mehanicar ,baram rabota vo Vasata firma

   tel.br. 076 458 860

  49. marija
   сабота, 6 септември 2014 at 16:28 #

   rodena 23 08 1991 od veles , rabotno iskustvo vo prodazba , zavrseno sredno prehranbeno obrazovanie , apliciram za vrabotuvanje vo vasata firma kako cistacka i slicni pozicii

  50. peco
   сабота, 6 септември 2014 at 17:23 #

   stolar so dolgogodisno iskustvo ,baram rabota

  51. pavle
   сабота, 6 септември 2014 at 21:48 #

   jas rabotam vo transportna firma,i rabotam kako mehanicar i elektricar , ako moze da apliciram kaj vas ,imam iskustvo 10 god. inace roden 21 02 1983god. tel,br.075577517.

  52. igor
   вторник, 9 септември 2014 at 14:24 #

   baram rabota kako opst rabotnik imam raboteno kako zavaruvac megutoa nemam mnogu golemo iskustvo roden 10 08 1983 kon tel 078 335 960

  53. daniel
   среда, 10 септември 2014 at 22:11 #

   Baram rabota kako zavaruvac so 6 god godisno iskustvo roden 31 01 1974god.kon tel 071 370 570

  54. Љупчо
   недела, 21 септември 2014 at 18:04 #

   Барам работа како заварувач работно искуство имам 30 години во “Факом” роден 12.05.1963 телефон за контакт 071 932 726

  55. Ангелче
   понеделник, 22 септември 2014 at 21:27 #

   Јас Ангелче Соколов роден 12.10.1974 во Велес: 078-586-083,барам работа во вашата фирма како заварувач.Рабоно искуство во SM Design како бравар.Сеуште сум вработен во SM Design Скопје.Исто така имам работно искуство и како лимар.

  56. недела, 28 септември 2014 at 14:46 #

   jas dalibor petkovski baram rabota kako bravar imam iskustvo 4 godini roden 25 07 1983 kumanovo i imam rabotno iskustvo kako farbar unapred vi blagodaram

  57. Христина
   петок, 24 октомври 2014 at 10:51 #

   Здраво Јас се викам Христина и живеам во Куманово,по професија сум електроинсталатер и монтер за индустриски објекти и сум невработена.се надевам дека моето CV ке ви се допадне и ке ме контактирате.Поздрав х.

  58. Biljal Durmisovski
   среда, 29 октомври 2014 at 13:50 #

   ДО: VanHool-фабрика за автобуси

   СИВИ ЗА БИЉАЛ ДУРМИШОВСКИ
   За работно место „ монтер-каросерија и патос“

   Го молам горенаведениот наслов да ми овозможи да стапам во работен однос во неговите одделенија како заварувач или бравар (мајстор),за што поседувам соодветно образование и пракса како и работен стажи искуство од 36 години во фабрика за автобуси Скопје.

   Основни податоци:

   Име и презиме: Биљал ДУРМИШОВСКИ

   Род. 01.01.1956г.-Скопје

   Адреса: бул. Видое Смилевски-Бато бр.39/66-Скопје

   Моб.тел. 071-347- 963

   Е-маил: biljaldurmisovski@yahoo.com

   Работно искуство
   1974/2009- ФАС 11 ОКТОМВРИ- фабрика за автобуси- заварувач и бравар. (finozavrsno, konstrukcii)

   2009/2014- Заварувач со елекетричен и оксигенски (ЦО2) апарат ВО PROTOTIP COMPANY.

   Образование:

   Завршено училиште за бравар и заварувач.

   ПОДНОСИТЕЛ
   Биљал Дурмишовски
   Тел.контакт 071-347-963

   • Biljal Durmisovski
    среда, 29 октомври 2014 at 17:10 #

    Ве молам ако може и повратно да бидеме информирани на емаил дали ни се примени апликациите или не или што треба друго да направиме за да аплицираме. Поздрав!

  59. Biljal Durmisovski
   среда, 29 октомври 2014 at 13:54 #

   mojot meil e elzabilinene@yahoo.com
   Odnapred Vi blagodaram!

  60. Denis
   четврток, 13 ноември 2014 at 00:42 #

   ДО: VanHoo

   СИВИ
   За работно место „ farbar,,
   Го молам горенаведениот наслов да ми овозможи да стапам во работен однос во неговите одделенија како farbar ili slajfac za medijapan-furnir-sjaj–polusjaj (мајстор),за што поседувам работен стажи искуство од 5 години i 1 godina iskusvo so aluminski vrati i prozori imam zavrseno elektro texnicar za elektronika i telekumunikacija.
   Основни податоци:

   Име и презиме: Denis Ibraim

   Род. 22.07.1990г.-Скопје

   Адреса:ul-5 бр.2-Скопје

   Моб.тел. 076-522-860

   Е-маил: ibraim.1990@hotmail.com

   Vi blagodaram odnapred se nadevam deka ke mi izvestite

  61. Denis
   четврток, 13 ноември 2014 at 00:43 #

   ДО: VanHoo
   За работно место „ farbar,,
   Го молам горенаведениот наслов да ми овозможи да стапам во работен однос во неговите одделенија како farbar ili slajfac za medijapan-furnir-sjaj–polusjaj (мајстор),за што поседувам работен стажи искуство од 5 години i 1 godina iskusvo so aluminski vrati i prozori imam zavrseno elektro texnicar za elektronika i telekumunikacija.
   Основни податоци:

   Име и презиме: Denis Ibraim

   Род. 22.07.1990г.-Скопје

   Адреса:ul-5 бр.2-Скопје

   Моб.тел. 076-522-860

   Е-маил: ibraim.1990@hotmail.com

   Vi blagodaram odnapred se nadevam deka ke mi izvestite

  62. Goran Dimic
   сабота, 15 ноември 2014 at 00:09 #

   За работно место ,,vozac na avtobus ,, so rabotno iskustvo 17 godini

   Име и презиме: Goran Dimic

   Адреса Kumanovo

   Моб.тел. 071400228

  63. Xhemail
   среда, 19 ноември 2014 at 20:50 #

   Барам работа
   работно искуство имам 17 години
   070 88 69 62

  64. zoran stefanovski
   петок, 12 декември 2014 at 12:18 #

   baram rabota imam zavrseno sredno uciliste preharbeno za pekar znam da ravotu .ot broj 078612 879 javetese kumanovosam

  65. понеделник, 15 декември 2014 at 15:53 #

   Panzevska Marina rodena 1980 godina. Rabotno iskustvo vo prodazba , zavrseno sredno prehranbeno obrazovanie , apliciram za vrabotuvanje vo vasata firma kako cistacka i slicni pozicii.Odnapred vi blagodaram. Telefon za kontakt 078337281

  66. петок, 19 декември 2014 at 14:05 #

   Panzevska Marina rodena 1980 godina. Rabotno iskustvo vo prodazba , zavrseno sredno prehranbeno obrazovanie , apliciram za vrabotuvanje vo vasata firma kako cistacka i slicni pozicii.Odnapred vi blagodaram. Telefon za kontakt 078337281

  67. Mile
   понеделник, 29 декември 2014 at 17:58 #

   Mиле.К 1983. Работно искуство 4 години столарија и 6 години други дејности.Моментално невработен со голема желба за вработување во вашата компанија.Заинтересиран за секторот столарија и општи монтери.телефон за контакт 077 727 612. Благодарам

  68. marjan
   четврток, 22 јануари 2015 at 23:40 #

   Dimoski Marjan od prilep roden 1.7.1984.rabotno iskustvo avtolaker (spremac,limarija )dali vazi oglasot pozdrav i vi blagodaram odnapred 078/403-033

  69. vanco
   вторник, 27 јануари 2015 at 16:15 #

   Vanco Gjurevski od Kumanovo roden 14.07.1969 .rabotno iskustvo kako stolar 18 godini apliciram za rabota vo vasata firma tel.070-442-441 odnapred blagodaram

  70. ALEKSANDAR
   среда, 28 јануари 2015 at 17:13 #

   ITNO BARAM RABOTA KAKO STAKLAR ZAVARUVAC I KITIRANJE SO SILIKON aleksandar milanov so iskustvo tel 078 233 967

  71. tini
   петок, 30 јануари 2015 at 14:27 #

   zidari, varioci i tesari sa bugarskim pasošem ako trebate posao u Sloveniji pišite na mp4.@gmail.com

  72. olivera
   среда, 4 февруари 2015 at 17:25 #

   olivera gjurevska rod.1978god. zavrseno sredno obrazovanie i aplicirem za rabota vo zasata firma mojot email e oliveragurovska@freemail.com.mk se nadevam deka ke me izvestite .Odnapred blagodaram

   • четврток, 25 јуни 2015 at 18:43 #

    rabotno iskustvo so 15 g. kako stolar vo skopje baram rabota vo vasata firma brojot mi je 077900702se nadevam deka ke me izvestite .Odnapred blagodaram ivica

  73. недела, 8 февруари 2015 at 22:06 #

   ДО.Van holl
   За работно место столар
   со работно искуство 2 години
   Даниел Стошиќ
   30.12.1983-куманово
   тел:078-443-604

  74. вторник, 10 февруари 2015 at 15:28 #

   Jas mirsad od skopje so 10 godini iskustvo na zavaruvac so co2 I argonski zavaruvac ako postoi ovoj oglas dame informiratr blagodaram

  75. вторник, 10 февруари 2015 at 15:31 #

   I mekanika I limarija si razbiram sum rabotel vo belgija be 070537856

  76. четврток, 26 февруари 2015 at 08:55 #

   Marina od Kumanovo rodena 1980 godina. Rabotno iskustvo vo prodazba , zavrseno sredno prehranbeno obrazovanie , apliciram za vrabotuvanje vo vasata firma kako cistacka i slicni pozicii.Odnapred vi blagodaram. Telefon za kontakt 078337281

  77. Sasko Kostadinovski
   недела, 1 март 2015 at 22:20 #

   Jas Sasko Kostadinovski, roden vo Skopje so golemo iskustvo vo gotvenje na jadenja i dovolno poznavanje na stolarska rabota bi sakal da se vrabotam vo vasata ceneta kompanija. Zelen sum da rabotam i da napreduvam vo bilo koja struka. Dobro poznavanje na Angliski Jazik i komunikacija. Odnapred vi blagodaram.

  78. Vaska Krstovska
   недела, 1 март 2015 at 22:30 #

   Vaska Krstovska od Skopje so preku 10 godini rabotno iskustvo vo prehrana i maloprodazba, apliciram za rabota vo Vasata kompanija na bilo koja pozicija, Dobro poznavanje i organiziranje na timska rabota. Rodena 1973 g. Se nadevam deka ke imate razbiranje i potvrdno ke mi odgovorite na mojata molba. Odnapred Vi blagodaram.

  79. Sasko Kostadinovski
   недела, 1 март 2015 at 22:41 #

   Sasko Kostadinovski roden 1976 vo Skopje so preku 16 godini iskustvo vo proizvodstvo i distribucija na hrana, 4 godini iskustvo vo stolarskiot zanaet, Apliciram za rabota vo Vasata kompanija. Odgovoren i vreden rabotnik i spremen za dokazuvanje vo Vasata kompanija. Odnapred Vi Blagodaram.

  80. вторник, 10 март 2015 at 15:23 #

   Apliciram za rabota vo Vasata kompanija na bilo koja pozicija, Dobro poznavanje i organiziranje na timska rabota. Rodena 1980 godina,majka na dve deca. Se nadevam deka ke imate razbiranje i potvrdno ke mi odgovorite na mojata molba. Odnapred vi blagodaram.

  81. saso kostovski
   среда, 11 март 2015 at 16:10 #

   Zdravo jas sum saso od veles vraboten vo kame komerc roden 1971godina so zavrseno sredno obrazovanie zavaruvac.Sakam da apliciram vo vasata kompanija.Odnapred vi blagodarime
   telefon:071-564-046

  82. Валентина Кипријановска
   среда, 18 март 2015 at 22:19 #

   Валентина Кипријановска (1975) Куманово Образование:ССС
   Барам работа како општ работник.

  83. Marina Ivanovska
   понеделник, 6 април 2015 at 21:41 #

   Zdravo jas sum Marina rodena na 27.08.1983 apliciram za rabota vo vasata kompanija za bilo koe rabotno mesto imam diplomirano na filoloski fakultet i rabotno iskustvo vo prodazba 3 god. ve molam koga ke se ukaze potreba da me pobarate na tel.070 853 477

  84. Daniel Stojkovik
   понеделник, 6 април 2015 at 22:00 #

   Zdravo jas sum Daniel roden na 01.05.1985 apliciram za rabota vo vasata kompanija za bilo koe rabotno mesto imam osnovni poznavanja od mehanika iako imam diplomirano veterinarna medicina Ve molam koga ke se ukaze prilika da me pobarate na tel.070 868 442.Odnapred vi blagodaram.

  85. Миле Наумовски
   четврток, 9 јули 2015 at 11:46 #

   Јас Миле Наумовски барам работа во вашата компанија за Бравар (Општи Монтер)
   имам познавање на припрема во фарбара БРАКО.искуство 2год.кје бидете задоволни од мојата работа
   мој телефонски број 078/239-429.Благодарам однапред.

  86. Momchilo Cvetanovski
   четврток, 16 јули 2015 at 16:56 #

   https://www.linkedin.com/profile/view?id=300476758&trk=nav_responsive_tab_profile

  87. vesna
   четврток, 16 јули 2015 at 17:26 #

   Vesna Kitanova
   Baram rabota vo vasata Firma Kako higienicar. Imam 3 godisno rabotno iskustvo vo Javno soobrakajno pretprijatie Skopje Kako odrzuvac na higienata vo avtobusite. Imam 3,5 godisno iskustvo vo TP Srem Kako kafekuvarka I 20 godisno iskustvo vo odrzuvanje na higienata vo kancelarii I domovi. Dokolku imate potreba za rabotnik na vakva rabotna pozicija Ve molam kontaktirajte me na 078 460 040

  88. vesna
   четврток, 16 јули 2015 at 17:30 #

   Isto taka sakam da naglasam deka poseduvam I vozacka dozvola so B kategorija

  89. понеделник, 20 јули 2015 at 20:19 #

   DEJAN: PREZIME:ICKOVSKI: OBRAZOVANIE: MASINSKO/MASINSKI: TEXNICAR IV STEPEN: RABOTNO/ISKUSTVO/BRAVAR/ZAVARUVAC/I METALO MODELAR+OBRABOTKA NA POLIESTER: email: mackozver@live.com

  90. понеделник, 20 јули 2015 at 20:22 #

   DEJAN: PREZIME:ICKOVSKI: OBRAZOVANIE: MASINSKO/MASINSKI: TEXNICAR IV STEPEN: RABOTNO/ISKUSTVO/BRAVAR/ZAVARUVAC/I METALO MODELAR+OBRABOTKA NA POLIESTER: email: 075/927/435

  91. понеделник, 20 јули 2015 at 20:24 #

   IME: MARTIN PREZIME:ICKOVSKI RABOTNO ISKUSTVO: MESAR POZNAVANJE BRAVAR EMAIL MACKOZVER@LIVE.COM TEL 078208191

  92. bajram
   вторник, 21 јули 2015 at 12:47 #

   baram rabota kako montazer.i sum 24god.imam sredno zavrseno.gimnazija.kont.tel.070 438 886

  93. петок, 24 јули 2015 at 08:25 #

   zdravo jas sum milena, imam 37 godini. sakam da apliciram vo vasata kompanija za bilo koja pozicija. odgovorna, ambiciozna i vredna licnost sum. ve molam da me kontaktirate. vi blagodaram odnapred.
   tel. 077645294, 071365373

  94. Enis
   среда, 26 август 2015 at 10:07 #

   Enis Lucicanin. 27.06.1991 Baram rabota kako avto limar , instalater na prozorci , opst monter , stolar. So rabotno iskustvo vo Turcija dobro ja poznavam rabotata telefon za kontakt: 071906270 odnampret vi blagodaram.

  95. julijana atanasova
   вторник, 22 септември 2015 at 10:59 #

   Jas Julijana Atanasova baram rabota vo vasata firma kako operator.Imam raboteno vo bela tehnika,a momentalno sum operator vo draxlmaier.So pocit

  96. kostadinka
   вторник, 6 октомври 2015 at 10:49 #

   zdravo ve molam dali ima uste slobodni mesta i kade mozam da dostavam sivi

  97. Bobi
   сабота, 21 ноември 2015 at 18:40 #

   Bobi Lazarevski bi sakal da rabotam za vasata firma kako bravar rabotno iskustvo 20godini kontakt: 075-798-523 blagodaram.

  98. Baze
   петок, 4 декември 2015 at 11:33 #

   Лични информации
   Име и презиме
   ТРЕНДАФИЛОВ БЛАГОЈЧЕ
   Адреса
   Ул: Питу Гули бр: 11 Велес
   Телефон
   078/342-221
   E-mail
   podoinvest.baze@yahoo.com
   Националност
   Македонец
   Датум на раѓање
   30.03. 1975 год
   Пол
   Машки
   Образование

   Насока на образованието
   Основно образование
   Име и вид на организацијата
   УОО “ Васил Главинов “ Велес
   Ниво на образование во националниот систем
   Основно
   Матичен јазик
   Македонски јазик
   Странски јазик
   Англиски јазик
   Работно искуство
   Заварувач со CO2 и Електричар-Динамо Леов – Велес, Паркетар-Подоинест Дооел Велес (sofer) B-kat

   Компјутерски вештини
   Windows, MS Office (Word, Excel), Internet

   Лични особини
   Одговорност

   Комуникативност

   Љубезност

   Амбициозност

   Лојалност

  Коментирај